URM
Інфраструктура Новини

Енергоатом побудував колію до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

НАЕК «Енергоатом» закінчив будівництво 43 км залізничної колії від станції Вільча до станції Янів.

Прокладали колію дві бригади залізничників — одну колію зі станції Вільча, другу – зі станції Янів. 9 липня 2021 року дві бригади зустрілися та забили «золотий костиль» у колію, яка з’єднала Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України.

П’ять місяців тому, 3 лютого 2021 року, Кабінет Міністрів України розпорядженням №91-р передав залізничну колію «Вільча – Янів» (зона відчуження, Іванківський район Київської області) на баланс НАЕК «Енергоатом». Ініціатором передачі виступила сама компанія.

Після передачі Енергоатом оперативно провів переговори з АТ «Укрзалізниця», яке виступило виконавцем робіт із прокладання полотна залізничної колії, уклав відповідний контракт та профінансував роботи.

Микола Божко, генеральний директор ВП «Атомпроєктінжиніринг»

Наразі завершуються роботи зі збору та вивозу залишків рослин і чагарників, від яких розчищали колію. Уже до 20 липня відбудеться прогонка першого пробного спецпотягу на ЦСВЯП з імітатором контейнера з відпрацьованим ядерним паливом.

В Енергоатомі також зазначили, що упродовж трьох років будівництво цієї під’їзної колії залишалося суттєвою перешкодою для запуску в експлуатацію першого пускового комплексу ЦСВЯП. Та вже найближчим часом туди доправлятимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької й Южно-Української, – що зберігатиметься там протягом наступних ста років.

читайте також

Завантаження....