URM
Інфраструктура Новини

Енергоатом: Незабаром до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива підуть перші потяги

Енергоатом презентував новозбудоване Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) – один із наймасштабніших проєктів у галузі ядерної енергетики.

Відтепер Україна перестане вивозити відпрацьоване паливо з трьох українських АЕС – Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської на російські підприємства для переробки і тимчасового зберігання і буде зберігатися у власному українському Сховищі.

Власне Сховище дасть змогу державі змогу щорічно заощаджувати близько 200 млн доларів. Заощаджені кошти спрямують на технологічний розвиток українських АЕС.

В Енергоатомі пообіцяли, що вже найближчим часом до ЦСВЯП підуть перші потяги з відпрацьованим ядерним паливом із трьох вітчизняних АЕС. А завдяки унікальній технології, розробленій спільно з партнером Енергоатому – американською компанією Holtec International, ВЯП безпечно зберігатиметься на майданчику Сховища протягом наступних ста років. Також у планах Енергоатому розвивати технологію подальшого використання відпрацьованого палива.

Нагадаємо, п’ять місяців тому, 3 лютого 2021 року, Кабінет Міністрів України розпорядженням №91-р передав залізничну колію «Вільча – Янів» (зона відчуження, Іванківський район Київської області) на баланс НАЕК «Енергоатом». Ініціатором передачі виступила сама компанія. Уже в липні Енергоатом закінчив будівництво 43 км залізничної колії від станції Вільча до станції Янів.

читайте також

Завантаження....