URM
Інфраструктура Новини

Електрифікацію ділянки Черкаси – імені Т. Шевченка закінчать до 31 березня 2022

На залізничному вокзалі в Черкасах запустилися роботи з електрифікації ділянки Черкаси – імені Т. Шевченка регіональної філії “Одеська залізниця” АТ “Укрзалізниця”. Перевірити хід робіт приїхав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Електрифікація відкриває можливість швидкісного сполучення та збільшення туристичного потоку. Упевнений, що в першій чверті наступного року ми зможемо відвідати Черкаси швидкісним потягом.

прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Цього року завдяки модернізації та електрифікації залізниці від Черкас до ст. Т. Шевченка в м. Смілі загальною довжиною 30 км будуть запущені швидкісні електропоїзди від Черкас до столиці з часом в дорозі 2 год. 30 хв.

За словами Дениса Шмигаля, електрифікація ділянки ст. Черкаси – імені Т. Шевченка – один із чотирьох проєктів електрифікації, які цього року почнуть реалізовувати в Україні.

Завдяки електрифікації залізниці від м. Черкаси до ст. Т. Шевченка жителі області отримають якісно нове приміське сполучення з обласним центром. Швидкі та зручні поїзди будуть відправлятися від Городища, Корсунь-Шевченківського, Сміли, Кам’янки до Черкас.

У планах на наступні роки передбачено продовження електрифікації від Черкас до станції Гребінка загальною протяжністю 90 км.

Замість тупикового в транспортному плані обласного центру Черкаси перетворяться на інфраструктурний транзитний хаб. Це дасть імпульс для розвитку бізнесу й економіки області, соціальної та економічної активності громадян.

прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Загалом електрифікація вказаної ділянки розбита на дві основні етапи. Виконати усі роботи планують до 31 березня.Другою чергою передбачено будівництво обхідної.

На будівництво обхідної проєктом передбачено три місяці. Але після електрифікації буде зрозуміло, чи потрібна вона. Ми дуже хвилювалися за кладовище, яке там наявне, але потім знайшли інженерне рішення, що дозволяє залишити його.

керівник регіональної філії “Одеська залізниця” Сергій Нікулін

Раніше Укрзалізниця розпочала активні роботи з електрифікації ділянки Ковель — Ізов — Держкордон. Відповідний дозвіл на початок основних робіт компанія вже отримала від Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Також почалась електрифікація другої колії до порту Південний. Робітники вже почали електрифікувати другу колію ділянки Чорноморськ — Берегова. Роботи на 6,5 км мають завершити до кінця поточного року.

Водночас електрифікація залізниці Житомир – Новоград обійдеться у 1,5 млрд гривень

читайте також

Завантаження....