URM
Бізнес Новини

ДТЕК тестово поставив до Польщі 50 тис. тонн вугілля залізницею

Енергохолдинг «ДТЕК» тестово поставив до Польщі 50 тис. тонн вугілля. Тепер в компанії розглядають можливість забезпечити регулярний експорт енергоресурсів із урахуванням проблем логістики в умовах війни. Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Ми зробили перші тестові відвантаження вугілля до Польщі. Це невеликий обсяг — 50 тис. тонн. На жаль, дуже великі складнощі з логістики, тому що залізнична інфраструктура і в Україні, і в Польщі не розрахована на такий обсяг переміщення товарів. Як і порти в Польщі — Гданськ та Гдиня, тому тестові постачання є, але більших обсягів, як це можна було б робити через море, порт «Південний», наприклад, немає»

Дмитро Сахарук, виконавчий директор ДТЕК

Водночас він запевнив, що компанія розглядає можливості та продовжує опрацьовувати шляхи постачання вугілля до Польщі.

Вугілля з інших джерел є критичним для Польщі для заміщення обсягів постачань із Росії, які були заборонені. Було б дуже добре, якби Україна підставила плече Польщі, яка дуже допомагає нам, і допомогла полякам пережити відмову від російського вугілля»

Дмитро Сахарук, виконавчий директор ДТЕК

За його розрахунками, за часів сезонного профіциту вугілля енергохолдинг міг би відвантажувати до Польщі приблизно 100-150 тис. тонн на місяць — той обсяг, який залишається після забезпечення своїх ТЕС та інших споживачів. При цьому він звернув увагу, що постачання вугілля з України залізницею — це більш швидка й економічна альтернатива для поляків порівняно з морськими постачаннями.

читайте також

Завантаження....