URM
Новини Бізнес

ДТЕК підписав контракт на поставку додаткових 60 тис. тонн вугілля зі США

ДТЕК та міжнародна компанія HC Trading домовилися про додаткову суднову партію американського вугілля, обсягом 60 тис. т. Очікується, що поставка прибуде до України в середині листопада цього року. Таким чином, на сьогодні загальний обсяг вугілля, законтрактований із США, становить 285 тис. т.

Нагадаємо, раніше компанія законтрактувала поставку 225 тис. т вугілля із США. Зокрема, із міжнародною компанією HC Trading було погоджено постачання в Україну двох суднових партій американського енергетичного вугілля. Обсяг домовленостей з постачальником склав 150 тис. т. Це стало вже другим контрактом компанії на імпорт вугілля із США. Перший контакт, на поставку 75 тис. т американського енергетичного вугілля, було підписано наприкінці серпня.

Також уже третій місяць поспіль, компанія імпортує вугілля із Польщі. З сусідами підписано дві угоди на поставку сукупно 340 тис. т енергетичного вугілля. Вугілля також імпортується з Казахстану.

Усього протягом вересня–жовтня (станом на 21.10) компанією було імпортовано понад 278 тис. т вугілля.

Загалом Україна накопичила понад 600 тис. т вугілля. Щоб провести опалювальний сезон з жовтня до березня, Україні потрібно спалити 15,3 млн т вугілля. Дефіцит виник зокрема й через окупацію території України Росією, адже шахти з окупованих територій не постачають вугілля в Україну. Також вугілля стало дефіцитним через невиконання плану із видобутку та збільшення енергоспоживання.

читайте також

Завантаження....