URM
Укрзалізниця Бізнес Новини

Дотична до Ахметова компанія відсудила в УЗ 749 млн грн боргів Донецької залізниці

22 липня Східний апеляційний госпсуд без змін рішення суду першої інстанції щодо стягнення з Укрзалізниці 749,2 млн грн на користь ПрАТ “Лізингова компанія “Укртранслізинг”.

Ідеться про борги Донецької залізниці за договорами фінансового сублізингу від 2007 року. 11 березня Госпсуд Донецької області частково задовольнив позов лізингової компанії до УЗ. Загальний же обсяг позовних вимог “Укртранслізингу” становив 1,22 млрд грн (з урахуванням пені, інфляційних втрат).

За даними держреєстру, власником 49,96% акцій “Укртранслізингу” є “Лемтранс” Ріната Ахметова. Крім того, раніше була інформація, що 2,3% акцій “Укртранслізингу” належать пов’язаному з Ахметовим “Міжрегіональному промисловому союзу”. 47,7% акцій “Укртранслізингу” належать самій УЗ.

У червні 2020 року Велика Палата Верховного Суду визнала УЗ правонаступником ДП «Донецька залізниця» з дати держреєстрації акціонерного товариства — 21.10.2015. Як зауважували в УЗ, це означає, що УЗ буде зобов’язана погасити всі борги ДП «Донецька залізниця», не отримавши при цьому від останнього жодного майна до статутного капіталу.

Водночас в ОРДЛО — понад 20 тис. вантажних вагонів УЗ, майже 6 тис. вагонів інших власників, майже 6 тис. пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів.

За приблизними підрахунками Перевізника сума зобов’язань ДП «Донецька залізниця» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, у т.ч. перед Сбербанком — 3,5 млрд грн, ВТБ Банком — 1,2 млрд грн.

Раніше URM надавав повний перелік кредиторів УЗ.

читайте також

Завантаження....