URM
Укрзалізниця Новини Події

Дослідження: Шум залізниці може спровокувати розвиток деменції

Транспортний шум, зокрема й залізничний, пов’язаний зі значним ризиком розвитку деменції у людей, які проживають у безпосередній близькості цього шуму. Таких висновків дійшли данські вчені, повідомляє медичний журнал BMJ.

У дослідженні йдеться про те, що кожен сьомий випадок деменції у людей старших за 60 років пов’язаний з високим рівнем довготривалого шуму за місцем постійного проживання. Учені спостерігали за майже двома мільйонами жителів з початку січня 2004 року до кінця грудня 2017-го. Проте, оскільки дослідження було наглядовим, отримані дані не доводять, що саме шум збільшив ризик деменції у респондентів. Ідеться лише про можливість такого розвитку подій.

Під час дослідження вчені брали до уваги поверхи проживання кожного учасника експерименту, кількість і тип зелених насаджень, наявність шумових бар’єрів тощо. Також дослідники спиралися на докладну статистику дорожнього й залізничного руху.

Результати дослідження показали, що автомобільний шум вищий за 55 децибелів (тобто гучніший від звичайної розмови) пов’язаний зі збільшенням ризику розвитку деменції на 27 %, а шум поїздів вищий від 50 децибелів – на 24 %. У цілому лише за 2017 рік у Данії звуковий фон транспортного трафіку міг викликати 1216 з 8475 випадків деменції.

Чому так відбувається?

Учені переконані — шум транспорту викликає стрес і не дає повноцінно відпочити, особливо в нічний час. Через це страждає імунна система й кровопостачання мозку, починаються запальні процеси, що може стати причиною підвищеного ризику для хвороби Альцгеймера, Паркінсона та інших типів деменції. Зараз кожен п’ятий європеєць страждає від транспортного шуму вищого від рекомендованих 55 децибелів. На Європу припадає чверть усіх нових випадків деменції у світі.

Детальніше про стан саме залізничної медицини можна прочитати в інтерв’ю з колишнім начальником головного управління медичних закладів Укрзалізниці Олександром Каневським.

Довідка: Деменція — синдром стійкого порушення когнітивних функцій внаслідок органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком: від 2 % — у віці до 65 років, до 20 % — у людей 80 років і старше. В Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей. Щороку занедужують понад 4,5 тисячі осіб. У 40 % випадків їх спіткає судинна деменція.

читайте також

Завантаження....