URM
Укрзалізниця Новини

«Донбасенерго» відсудило в УЗ 70 млн грн боргу Донецької залізниці за електроенергію

20 липня Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Укрзалізниці та залишив без змін рішення Госпсуду, яким той задовільнив позов «Донбасенерго» щодо стягнення з Перевізника на користь позивача 70,3 млн грн.

З матеріалів судової справи відомо, що ДП «Донецька залізниця» здійснювало господарську діяльність на тимчасово неконтрольованій території України та отримувало електроенергію, вироблену на цій території, зокрема Старобешівською ТЕС, проте вартість останньої не сплатив.

При цьому Укрзалізниця проти позову заперечувала, називаючи доводи позивача безпідставними, а факт поставки електроенергії ДП «Донецька залізниця» у період з травня 2016 до лютого 2017 — недоведеним, заявлений у позові обсяг спожитої залізницею електричної енергії — непідтвердженим.

«Донбасенерго» об`єднує дві електростанції: Слов’янську і Старобешівську ТЕС (остання з 2014 року перебуває на окупованій Росією території ОРДЛО).

У держреєстрі бенефіціаром “Донбасенерго” значиться Артур Яловий (при цьому підприємство пов’язують з нардепом Максимом Єфімовим). 25 % акцій компанії належать державі. Як повідомлялося, раніше 61% акцій «Донбасенерго» контролювали Олександр Янукович (син Віктора Януковича) та Ігор Гуменюк.

22 липня Східний апеляційний госпсуд залишив без змін рішення суду першої інстанції щодо стягнення з Укрзалізниці 749,2 млн грн на користь ПрАТ “Лізингова компанія “Укртранслізинг”, яка дотична до Ріната Ахметова.

читайте також

Завантаження....