URM
Тяга Новини

Документ: Укрзалізниця не є стороною угоди з Alstom

В Укрзалізниці розповіли деталі про майбутню закупівлю 130 локомотивів компанії Alstom на суму 900 млн євро.

Так, у відповідь на інформаційний запит редакції URM, у компанії пояснили, що згідно з Угодою, позичальником виступає Україна в особі міністра фінансів України, а покупцем – українська компанія, визначена урядом України.

На сьогодні АТ «Укрзалізниця» не визнана постановою Кабінету Міністрів України покупцем за цією Угодою та не є стороною угоди з компанією Alstom Transport SA.

Документ: Укрзалізниця не є стороною угоди з Alstom

В той же час в Мінінфраструктури повідомили, що міністерством вже розроблено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства «Українська залізниця» та подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

Проєктом акта пропонується визначити АТ «Укрзалізниця» у якості суб’єкта господарювання, що виступатиме покупцем (замовником) за контрактами і договорами, що укладатимуться в рамках реалізації Рамкової угоди. Питання розроблення технічної документації на електровози, графіку їх поставок будуть вирішуватись українським покупцем та французьким постачальником в рамках контракту, який буде укладено відповідно до Рамкової угоди.

Прийнятий Французькою стороною контракт між українським покупцем та французьким постачальником згідно з положеннями Рамкової угоди буде підставою для укладення в подальшому Угоди про застосування, якою визначаються умови використання та погашення Казначейської позики, а також Кредитного договору, яким визначаються умови використання та погашення банківської позики.

Мінінфраструктури на URM

Зазначимо, що під час візиту президента Франції Емануеля Макрона до України відбулася церемонія підписання угоди про намір між Укрзалізницею та Alstom. Сторони фіналізували домовленості та перевели у практичну стадію реалізацію проєкту щодо постачання 130 локомотивів компанії Alstom на суму 900 млн євро.

Нагадаємо, у травні 2021 року, Україна і Франція підписали міжурядову угоду про фінансування поставки 130 електровозів для Укрзалізниці виробництва Alstom на суму 900 млн євро. 6 жовтня в МІУ повідомили, що Аlstom та Укрзалізниця фіналізують контракт.

Більш детально про співробітництво раніше розповів тодішній керуючий директор Alstom у Центральній та Східній Європі Антоніо Морено. Деталі можливого контракту з Alstom також пояснював «Центр досліджень залізничного транспорту».

Водночас експерти «Ліга антитрасту» направили звернення до Антимонопольного комітету щодо перевірки державної підтримки Укрзалізниці та придбання 130 локомотивів  Alstom.

читайте також

Завантаження....