URM
Вантажні перевезення Новини

Доходи від транзитних перевезень впали до 11%

Транзитні перевезення залізничним транспортом до 2015 року становили понад 32 % всієї дохідної частки АТ «Укрзалізниця», минулого 2020 року частка надходжень від транзитних залізничних перевезень становила трохи більше  за 11 %.

Таку статистику озвучили члени Тимчасової слідчої комісії, яка займається питанням викриття корупції Укрзалізниці.

Укрзалізниця за дорученням Міністерства інфраструктури є ініціатором та розробником щорічної тарифної політики на кожен наступний фрахтовий рік, саме АТ «Укрзалізниця» відповідальна за формування транзитної тарифної політики України. Тарифна комісія АТ «Укрзалізниця» не виконує свої функції. Безпідставні і нефахові переформатування Положень про Комісію, які були впроваджені за останні два роки Правлінням АТ «Укрзалізниця», зробили цей орган недієвим та інертним до будь-яких перетворень і покращень у транзитній політиці.

ТСК

Питання транзиту обговорювалося й сьогодні під час спільного засідання ТСК та правління Укрзалізниці. Зокрема на запитання, чому Перевізник втрачає транзит, в УЗ відповіли, що в усьому винна геополітика.

Транзит іде за окремим регулюванням. Його затверджує МІУ. Є просте пояснення — геополітика. Весь транзит з Росії, і він був перенаправлений!

Іван Юрик

У ТСК з таким поясненням не погодилися й дорікнули — вартість перевезення Укрзалізницею на 15 % вища за ціну конкурентів. Мовляв, Перевізник програв ринок.

читайте також

Завантаження....