URM
Укрзалізниця Новини

Додаткові доходи від збільшення тарифів УЗ спрямовує на закупівлю продукції Ахметова – ТСК

У фінальному звіті парламентської Тимчасової слідчої комісії депутати вказують на особливості використання Укрзалізницею додаткових надходжень від підвищення тарифів на вантажні перевезення.

Так, ТСК звертає увагу на використання 2,4 млрд грн, отриманих від підвищення тарифів у 2021 році. Маючи критичну потребу в ремонті тягового рухомого складу (97 % зносу та понад 60 % зносу вантажних вагонів) УЗ збільшила у 10 разів закупівлю виключно рейкової продукції у підприємств «однієї фінансово-промислової групи».

Зокрема, у 2020 році УЗ, за результатами тендерних процедур, уклала з ТОВ «Метінвест-СМЦ» (входить до структур Ріната Ахметова) договори на постачання металургійної продукції на 205 млн грн. У 2021 році обсяги замовлень АТ»УЗ»  у ТОВ «Метінвест-СМЦ» виросли в десятки разів, особливо у другій половині року, і станом на листопад 2021 року укладено договорів на 2,241 млрд грн.

Таким чином, кошти від підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення майже повністю пішли на оплату продукції холдингу СКМ. Що має стати предметом особливої уваги для Уряду, оскільки може свідчити про певний вплив фінансово-промислових груп на менеджмент УЗ.

ТСК

Нагадаємо, у ТСК встановили, що УЗ недоотримала через довгострокові контракти з «Метінвест‐Шіппінг» понад млрд грн.

читайте також

Завантаження....