URM
Рухомий склад Новини

До Дня Незалежності Укрзалізниця отримає перші 2 зі 100 пасажирських вагонів від КВБЗ

Перші два зі 100 пасажирських вагонів від КВБЗ Укрзалізниця отримає вже до 24 серпня. Про це в ході спільного з представниками МІУ візиту на Крюківський вагонобудівельний завод заявив Олександр Камишін. Він також додав  — із закупівлі цієї партії вагонів в Укрзалізниці стартує «велике будівництво вагонів».

Ми в постійному діалозі із заводом, і я впевнений, що всі розбіжності та спірні моменти будуть вирішені. Наша спільна мета — нові, зручні та сучасні вагони для пасажирів. Перші два вагони всі охочі зможуть побачити на виставці рухомого складу, яка пройде 27 серпня на Центральному залізничному вокзалі в Києві.

в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін

Водночас до кінця поточного року Перевізник отримає ще як мінімум 10 вагонів. Усю ж партію вагонів КВБЗ поставить уже наступного року. У Міністерстві інфраструктури також розповіли, що в Міністерстві планують запустити щонайменше 3-річне планування державного замовлення для оновлення парку вагонів та локомотивів.

Серед нових форматів — капсульні вагони, які починають завойовувати світ, і ми маємо шанс бути в числі перших, хто випробує цей формат, у рази комфортніший за плацкарт чи класичне купе. Разом із тим ми змінюємо правила гри на ринку і спонукаємо попит з боку бізнесу. Минулого тижня Міністерство отримало повноваження, які дозволять країні позбутися брухту на залізниці та запустити новий виробничий цикл тисяч вантажних вагонів.

Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України

Які вагони купила Укрзалізниця у КВБЗ

У рамках договору КВБЗ має побудувати та поставити:

  • 51 купейний вагон;
  • 12 вагонів СВ;
  • 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі;
  • 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда.

В УЗ пообіцяли, що всі вагони будуть обладнані кондиціонерами, вакуумними туалетами, у кожному купе передбачені розетки, енергоощадне освітлення тощо.

Нагадаємо, у 2021 році в бюджеті України було передбачено 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень. Придбання вагонів здійснюється за переговорною процедурою.

Нагадаємо, раніше в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін заявив, що  Укрзалізниця надалі планує закуповувати імпортні вагони, щоб посилити конкуренцію й допомогти Крюківському вагонобудівному заводу (КВБЗ) підтягнутися до європейського рівня.

Водночас голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько пояснив, що КВБЗ  і досі випускає для Укрзалізниці пасажирські вагони із застарілою технологією електровугільного опалення, бо виконують  усі побажання замовника.

читайте також

Завантаження....