URM
Інтерв’ю Бізнес Лонгріди Новини Пасажирські перевезення Рухомий склад

Дмитро Чорненький: Siemens завчасно підготувався до локалізації та братиме участь у тендерах

Менеджер по роботі з ключовими клієнтами ДП «Сіменс Україна» Дмитро Чорненький розповів журналістам URM щодо намірів німецького виробника рухомого складу зайти на тендер від УЗ на закупівлю 80-ти нових поїздів.

Відомо, що Siemens буде брати участь у тендері. Чи вірите ви в чесну конкуренцію на цьому контракті, і який рухомий склад ви пропонуватимете?

Звичайно, ми вітаємо такі програми оновлення пасажирського  та приміського складу Укрзалізниці. Тендер оголошений на ProZorro, для нас це хороший варіант. Проте умови прописані не дуже конкретно: в одному лоті змішали різні види поїздів. І з цього виникає багато питань не лише в нас.

Щодо рухомого складу, то в нас є рухомий склад, який відповідає тендеру: приміські поїзди Desiro й швидкісні поїзди Velaro для регіонального руху. Ми готові запропонувати їх Україні, але у відкритих тендерах зі зрозумілими умовами, термінами тощо.

Щодо локалізації. З вами говорили про це? Доволі серйозні умови виставляє Кабмін, і чи готові ви їх виконати?

Ми знаємо щодо вимог про локалізацію, ми провели вже консультації, у нас є локальні партнери, які готові долучитися до локалізації. Для нас це нормально, у багатьох країнах у нас була локалізація.  Усі знають про наші локалізовані продукти на колії 1520. Тут проблем немає.

Чи можете ви оцінити ринок України щодо будівництва тут заводу? Наскільки це реально?

Я б сказав, що зараз рано говорити про будівництво заводу. Швидше, це співробітництво з глобальним партнером, у якого вже є тут завод. Так, його треба поліпшити й передати технологію, але, можливо, на базі українського партнера таки завод організувати. Власний завод —  це інші витрати й інші умови.

Чи відомі вам інші програми, де ваша компанія брала участь, з держфінансування іншої країни, як зі Stadler, де швейцарське ризикове агентство відповідає за левову частку в цьому контракті?

У кожній країні є фінансові агентства, які підтримують власний експорт за кордон. У Німеччині також є, але поки в Україні до такого проєкту не дійшла справа.

Нагадаємо, 1 жовтня Укрзалізниця оголосила тендер щодо закупівлі 80 електричок на орієнтовну суму 31,462 млрд грн.

Планується придбати:

  • 30 приміських електропоїздів постійного струму;
  • 30 приміських поїздів змінного струму;
  • 20 регіональних поїздів змінного струму.

Згодом стало відомо, що тендером зацікавились у Siemens. 21 жовтня Укрзалізниця продовжила до 1 грудня 2021 (з листопада) року період приймання заявок на участь в тендері.

читайте також

Завантаження....