URM
Пасажирські перевезення Міжнародні Новини

Для виїзду з країни потрібно мати закордонний паспорт

Для перетину кордону з країнами ЄС необхідно мати закордонний паспорт. Про це повідомляє «Українська правда».

У перші тижні на кордоні спостерігалася гуманітарна катастрофа, коли тисячі людей штурмували кордон, сервісні центри не працювали, люди не мали змоги оформити належні документи, тоді приймалося рішення щодо пропуску громадян або за внутрішніми документами, або іншими документами, за якими можна було ідентифікувати особу. На даний момент такої авральної ситуації немає, тому людям варто дотримуватися визначеного порядку.

речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко

Через зменшення потоку біженців прикордонники повернулися до виконання постановою уряду щодо умов перетину кордону. Постанова регламентує перелік документів, за якими можна перетинати державний кордон, і внутрішній паспорт там не передбачено.

Однак, за повідомленням пресслужби Укрзалізниці, Перевізник не отримував від ДПСУ попереджень про зміни у правилах перетину кордону громадянами України, тому пасажирів не могли попередити про необхідність наявності закордонного паспорта. 17 квітня зокрема були  випадки висадки пасажирів на кордоні. Через це представники Перевізника закликали колег по держсектору до згуртованості й чіткої комунікації в усьому, що стосується порятунку українців.

Для залізничників основна місія з 24 лютого — порятунок і доправлення десятків тисяч людей з-під лінії обстрілу до безпечних місць. Важливо надавати кожному пасажирові гарантію того, що він дістанеться місця призначення. Сьогодні вже зафіксовані випадки висадки пасажирів на кордоні. Вважаємо це неприпустимим без прозорого інформування пасажирів і перевізника заздалегідь.

Пресслужба Укрзалізниці

Речник ДСПУ зауважив щодо можливих винятків для осіб, які їдуть з регіонів, де ведуться бойові дії, прикордонники в цьому разі залежно від ситуації можуть ухвалювати окреме рішення, якщо такі люди не мають закордонного паспорту.

читайте також

Завантаження....