URM
Укрзалізниця Новини

Відсутність диджитал-стратегії Укрзалізниці може обернутися колосальними збитками, — Мельников

Укрзалізниця у смартфоні

Тема автоматизації та диджиталізації Укрзалізниці була однією з тих, яку обговорили на засіданні профільної Тимчасової слідчої комісії.

Під час засідання, яке транслював URM, директор філії «Пасажирська компанія» УЗ Олександр Перцовський розповів, що мобільний застосунок, через який можна буде купити квитки на всі напрямки, Перевізник презентує вже під кінець цього року.

Мобільний застосунок, який покриє всі напрямки руху й далекого, і ближнього ми плануємо презентувати або в 4-му кварталі цього року або в першому кварталі 22-го року. Той застосунок, який існував в УЗ, компанії не належав. І він відключений. І зараз іде робота над застосунком, який буде належати компанії.

Олександр Перцовський

Проблеми на шляху диджиталізації

Щоб розібратися докладніше, ми поспілкувалися із членами парламентської Тимчасової слідчої комісії, яка займається цими питаннями в УЗ. За інформацією, яка є в ТСК, сервери, які використовуються для роботи автоматизованих систем в далекому та приміському сполученнях АТ «Укрзалізниця», зношені на 95% та потребують термінової заміни.

Зокрема в пасажирській вертикалі є велика проблема з апаратною частиною, на якій розміщено систему з продажу квитків. Системи можуть зупинитися в будь-який момент. І тоді, які б мобільні застосунки Укрзалізниця не використала, вона просто не зможє продавати квитки. І дохідної частини не буде від пасажирських перевезень. Вони перейдуть на ручний продаж квитків. А це — колосальні репутаційні та фінансові збитки Перевізника.

Олексій Мельников, експерт ТСК з питань УЗ

В Укрзалізниці, зі свого боку, пообіцяли, що питання застарілого “заліза» будуть вирішувати не цього року. Учора під час засідання ТСК Олександр Перцовський погодився з тим, що є необхідність міграції автоматизованої системи керування пасажирськими перевезеннями (АСК ПП УЗ) із застарілого «заліза». Проте цей процес, за його словами, винесений компанією в плани реалізації лише на 2022 рік.

Укрзалізниця не має стратегії розвитку в IT-напрямку

У профільній ТСК переконані — першочергове завдання для УЗ полягає в тому, щоб розробити чітку стратегію з диджиталізації.

В Укрзалізниці немає стратегії з IT-напрямку. Керівництво не знає, як буде діяти в найближчі пів року. В ІТ-департаменті нам на всі питання відповідають посиланням на Стратегію розвитку УЗ. А в цій стратегії за всіма ІТ-напрямками написано приблизно три абзаци. Хіба це чітка стратегія?

Олексій Мельников, експерт ТСК з питань УЗ

Експерт також зазначив, що зараз в Укрзалізниці є корисні й цікаві проєкти та ідеї з ІТ-напрямку. Але в компанії займаються ними несвоєчасно, адже немає головного — стратегії. Як приклад експерт навів чат-бот Укрзалізниці.

Зараз через чат-бот продається приблизно 100 квитків на місяць. А він навіть не належить УЗ. Це простий піар для фейсбуку. Так, у комплексі, коли все автоматизується, він має бути. Але є інші, нагальні проблеми! Учора на засіданні говорили з паном Перцовським. І він перший, хто має бути зацікавлений у тому, щоб пасажирська вертикаль працювала ефективно! Але якихось значних кроків у цьому напрямку ми, на жаль, не бачимо.

Олексій Мельников, експерт ТСК з питань УЗ

Докладніше про проблеми Укрзалізниці в IT-галузі ми розповімо в окремому матеріалі. Посилання на матеріал буде ТУТ.

читайте також

Завантаження....