URM
Укрзалізниця Новини Пасажирські перевезення

Дії керівництва пасажирської філії Укрзалізниці можуть призвести до стихійних протестів — профспілки.

Строкові контракти трудового договору з робітниками, на які перейшла Пасажирська філія Укрзалізниці під час працевлаштування касирів, провідників та фахівців робітничих спеціальностей, дозволяють керівництву маніпулювати штатом з метою його скорочення. Про це повідомив голова об’єднаної профспілкової організації філії “Пасажирська компанія” АТ “Укрзалізниця” Вадим Кукса під час візиту профільної ТСК Верховної Ради на пасвагонне депо “Харків-Сортувальний”. За його словами, керівництво філії не підписує строкові контракти строком більше трьох, а подекуди і одного місяця, чим на фоні загального некомплекту штату працівників та низьких зарплат, створюють ризики зриву безперебійності перевезень.

“Зараз перевезення пасажирів йде повним ходом, але продовження контрактів погоджуються, або не погоджуються в усному порядку в Києві. Для цього керівництво вимагає надавати протоколи виробничих підрозділів, де визначено обсяги робіт, а потім вони вирішують з ким продовжити роботу, а з ким ні. І це люди, які по 20-30 років сумлінно працювали в Укрзалізниці з величезною відповідальністю за копійки.

Дії керівництва пасажирської філії Укрзалізниці можуть призвести до стихійних протестів - профспілки.Натомість, за словами голови об’єднаної профспілкової організації, у депо вакантних посад немає через маніпуляції зі статистичними показниками. Таким чином працівники не отримують компенсацій за наднормову роботу. Доплати за вислугою років також під загрозою, адже людей, які пропрацювали на підприємстві 20-30 років, в односторонньому порядку примушують підписувати не продовження контракту, а саме його переукладання. Таким чином, ті, хто підпише такий контракт, “злітає” з доплат за вислугою років, говорить Вадим Кукса. 

“Мені кілька годин тому дзвонили з одного виробничого підрозділу і розповіли про вимогу переукладання контрактів. Мало того, що законність контрактів на 3 місяці під великим питанням, ну а такі вимоги точно мають бути досліджені вами.

Схожа ситуація і в інших профспілкових організаціях. Невдоволені працівники пишуть про ці проблеми у соціальних мережах.

Питання низьких заробітних плат в Укрзалізниці порушують й інші профспілки. Наприклад, у відкритому листі президії Дорожньої профспілкової організації Південно-західної залізниці до міністра інфраструктури йдеться про можливі стихійні протести через відсутність анонсованого підвищення заробітної плати на 10%. Президія 34-тисячного колективу Південно-Західної залізниці  звертає увагу міністра на необхідність виконання спільного рішення про взаєморозуміння і співпрацю між АТ «Укрзалізниця» та профспілкою залізничників і транспортних будівельників, підписаного внаслідок пікетів Кабінету Міністрів.

Безпосередньо у ремонтному підрозділі Харківського депо люди скаржаться на низьку заробітну плату в 6 тис. грн. для робітників, які тільки починають працювати на підприємстві. Такий рівень заробітних плат, при великій конкуренції підприємств в Україні та за кордоном, які зацікавлені у фахівцях, може призвести до критичних наслідків у підтриманні процесу перевезень в безпекових і сервісних нормах. 

читайте також

Завантаження....