URM
Міжнародні Новини

Deutsche Bahn та УЗ можуть створити спільне підприємство

Deutsche Bahn та АТ «Укрзалізниця» можуть створити спільне підприємство щодо організації маршрутних поїздів, які могли б регулярно ходити від українського кордону до конкретних німецьких портів або логістичних хабів. Про таку можливість в рамках Меморандуму про взаєморозуміння щодо довгострокової допомоги та підтримки між компаніями розповів Володимир Шемаєв, заступник директора департаменту інвестиційної діяльності Укрзалізниці, передає ЦТС.

Створення спільного підприємства — ідея не нова. Раніше подібна пропозиція озвучувалась щодо Польських залізниць. На даний момент німецькі колеги вивчають це питання з точки зору відповідності потенційного СП антимонопольному законодавству та прораховують економіку питання»

Володимир Шемаєв, заступник директора департаменту інвестиційної діяльності Укрзалізниці

За словами Шемаєва, для української сторони таке підприємство дало б можливість більш чіткого планування, можливо, формування конкретних маршрутів та мінімізацію простоїв на прикордонних переходах. Для іноземних партнерів — вантажопотік, який обчислюється в мільйонах тонн, який раніше вони не обслуговували.

В рамках пілотного проекту УЗ запропонувала німцям організувати маршрутний потяг із України до одного з німецьких портів. Укрзалізниця могла б дати в оперування такому підприємству 120 зерновозів з візками. З боку DB пропонується як мінімум два локомотиви.

«Поки що остаточного рішення немає. Багато що залежатиме від економічного ефекту, крім того, ми розуміємо, що стан війни несе в собі додаткові ризики для іноземних партнерів»

Володимир Шемаєв, заступник директора департаменту інвестиційної діяльності Укрзалізниці

Шемаєв підкреслив, що є домовленість, що протягом найближчих двох місяців буде намічено план роботи як мінімум до кінця 2023 року і створено спільну групу за цими трьома напрямками. Плюс пасажирський, за яким було підписано торік договір.

читайте також

Завантаження....