URM
Укрзалізниця Новини

Deutsche Bahn не хоче влізати в українську реальність та в українську корупцію, – Омелян

Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів про варіанти співпраці Укрзалізниці з німецьким оператором Deutsche Bahn.

За його словами, раніше планувалося, що УЗ після реформ мала вийти на IPO, тобто її акції мали бути розміщені на провідних біржах світу, обрати для себе стратегічним партнером Deutsche Bahn і продати йому 49 відсотків акцій.

Наразі ж уряд займається насправді просто маніпуляціями свідомості громадян і фантазіями, бо насправді вони просто найняли один з підрозділів Deutsche Bank для того, щоб він їм прописав стратегію пасажирських перевезень в Україні. Проте у нас багато таких стратегій є, просто нічого не імплементовано на практиці.

Володимир Омелян

Також Омелян додав, що німецька компанія може отримати іміджеві втрати й того не поспішає посилювати співпрацю з УЗ.

Deutsche Bahn не хоче влізати в українську реальність та в українську корупцію і мати іміджеві втрати, а також, можливо, і фінансові. Тому до тих пір, поки компанія не буде очищена і реформована, говорити про будь-яке управління з боку Deutsche Bahn — це насправді смішно і бажання знайти винних за провал у пасажирських перевезеннях.

Володимир Омелян

Щодо провалу, то, за словами Омеляна, пасажирська вертикаль після анбандлінгу УЗ покаже мільярдні збитки, в яких і «звинуватять» німецьких спеціалістів.

Напередодні міністр інфраструктури України Олександр Кубраков сказав, що УЗ з 2022 року нібито передасть усі пасажирські перевезення в управління DB Engineering & Consulting.

Нагадаємо, 26 серпня приватне акціонерне товариство “Київський електровагоноремонтний завод” (належить УЗ) уклало договір з Deutsche Bahn Engineering & Consulting щодо надання консультацій для Укрзалізниці. Вартість договору – 891 тисяча євро.

Проте експерти ТСК вважають угоду з Deutsche Bahn Engineering & Consulting незаконною.  Адже Укрзалізниця навмисно уникла тендера щодо вибору консультанта для компанії.

читайте також

Завантаження....