URM
Бізнес Новини

Держекоінспекція хоче стягнути 450 мільйонів гривень збитків з «АрселорМіттал Кривий Ріг» за порушення 

Понад 450 мільйонів гривень збитків завдано довкіллю внаслідок порушень, виявлених на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», уважають у Державній екологічній інспекції.

Держекоінспекція виявила на підприємстві незаконне розміщення шламу агломераційних цехів на одній із земельних ділянок, що не призначена для видалення таких відходів. Зокрема, територія не обладнана системою відводу поверхневих стічних вод, по периметру відсутнє обвалування, відсутня інформація щодо гідроізоляції дна місця складування шламів.

При цьому такі відходи містять у своєму складі оксиди заліза, важкі метали, які при потраплянні у ґрунт можуть спричиняти забруднення підземних водоносних горизонтів.

За це порушення Держекоінспекція розрахувала збитки на суму 456,7 мільйона гривень. Претензія на добровільне відшкодування вже спрямована підприємству. У разі відмови сплачувати цю суму, Держекоінспекція буде стягувати кошти у судовому порядку.

Проте на підприємстві вже повідомили, що будуть оскаржувати претензію Держекослужби. Зокрема на «АрселорМіттал Кривий Ріг», зауважили, що шлами є побічним продуктом агломераційного виробництва і потім повторно використовуються у виробництві агломерату. Це стандартна виробнича технологія для усієї гірничо-металургійної галузі.

Сам шламовий майданчик підприємства, залишився підприємству як радянський спадок, який отримав новий власник у 2005 році під час купівлі активу. При цьому, «Криворіжсталь» мала погоджену технологічну схему складування шламів на конкретній ділянці підприємства, і це не шкодило навколишньому середовищу.

читайте також

Завантаження....