URM
Інфраструктура Новини

Депутати закликали уряд вкласти частину коштів МВФ в електрифікацію Укрзалізниці

Сьогодні стартувала шоста сесія Верховної Ради цього скликання. Серед пріоритетів — ухвалення бюджету на наступний рік. Уряд має подати проєкт кошторису до 15-го вересня.

Говорили депутати зокрема про енергоощадження. З трибуни парламенту народний депутат Віктор Бондар закликав уряд розробити конкретну програму використання 2,7 млрд коштів МВФ. Ці гроші він запропонував направити на енергозбереження, модернізацію комунальних теплових підприємств та на модернізацію всіх держустанов і компаній.

У перелік підприємств, на розвиток яких пропонувалося направити кошти, входить і Укрзалізниця.

За словами Бондара, кожна гривня, вкладена в програму енергоощадження і електрифікації Укрзалізниці, дасть протягом двох років 5-7 гривень економічного ефекту.

Це надзвичайно цікавий проєкт, якій дасть можливість ці кошти правильно вкласти й отримати дуже якісний результат, завантажити українську промисловість, перейти на українську електроенергію, скоротити витрати й зекономити десятки мільярдів гривень на інші інфраструктурні проєкти. Також можна вкладати і в локомотиви і у вагони. А це знову виробництво. Тому звертаємося до уряду —  не проґавити час і протягом двох місяців унести програму енергозбереження, яку ще парламент має затвердити.

Віктор

Нагадаємо, 23 серпня Україна отримала на свій рахунок в МВФ 1,9 млрд спеціальних прав запозичення. А це близько 2,7 млрд дол США

читайте також

Завантаження....