URM
Пасажирські перевезення Новини

День знань: Укрзалізниця недоотримує мільйонні компенсації за перевезення студентів

Компенсацію витрат Укрзалізниці на пільгові перевезення студентів відповідно до законодавства має здійснювати Міністерство освіти і науки України. Водночас компанія щорічно недоотримує від міністерства значні суми за ці послуги, тож фактично надає їх за власний кошт.

Так, у 2020 році Укрзалізниця перевезла студентів на 114 млн грн, з яких компенсовано лише 15,8 %.

Які знижки надаються студентам

Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти (курсанти невійськових) закладів фахової передвищої та вищої освіти мають змогу придбати квитки на поїзди Укрзалізниці зі знижкою 50 %.

Пільгові квитки для цих категорій пасажирів доступні впродовж усього навчального року. Подорожувати зі знижкою вони можуть у плацкартних вагонах, вагонах 2-го та 3-го класів усіх категорій поїздів та всіх вагонах регіональних поїздів у внутрішньому сполученні.

Половину вартості квитка ці пільгові категорії пасажирів сплачують і в приміському сполученні.

Як купити квиток за студентським

Придбати пільгові квитки студенти та учні професійної (професійно-технічної) освіти можуть у залізничних касах та на сайті Укрзалізниці. Онлайн-послуга доступна з листопада 2014 року, відколи до Єдиної державної електронної бази Міністерства освіти і науки України внесли дані студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів. Для оформлення пільгового проїзду потрібно пред’явити студентський квиток або квиток учня денної (очної) форми навчання.

читайте також

Завантаження....