URM
Укрзалізниця Новини

ДАСУ заявила про порушення на Панютинському вагоноремонтному заводі на суму 133 млн грн

Державна аудиторська служба, дослідивши  господарську діяльність Панютинського вагоноремонтного заводу за 3 роки, виявила неефективні управлінські рішення та збитки на 133 млн гривень.

Так, держаудитори виявили низку факторів та недоліків, що негативно впливають на господарську діяльність заводу, достовірність бухгалтерського обліку та фінансової звітності. При цьому, завод мав невикористані резерви для поліпшення свого фінансового стану.

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби встановлені недотримані доходи, непродуктивні витрати на загальну суму 83 млн гривень:

  • підприємство накопичило 19 тис. тонн металобрухту, у разі продажу якого можливо отримати додатковий  дохід у розмірі 74 млн гривень;
  • підприємством витрачено на будівництво трансформаторної підстанції та системи пожежогасіння 4,6 млн гривень, проте вже кілька років ці об’єкти не введені в експлуатацію;
  • через несвоєчасну сплату податків та зборів податківцями застосовано штрафні санкції у розмірі 2 млн грн та завод зобов’язано сплатити судовий збір 254 тис. гривень.

Крім того, ревізори встановили фінансові порушення, що призвели до збитків на загальну суму 51 млн гривень:

  • недотримання посадовцями вимог Закону України «Про публічні закупівлі» призвело до проведення закупівлі запчастин для вагонів за завищеними цінам та завдання збитків на 20 млн гривень;
  • унаслідок бездіяльності посадових осіб щодо стягнення накопиченої дебіторської заборгованості підприємство недоотримало 16 млн гривень;
  • через неякісну охорону майна допущено розкрадання запчастин 400 списаних вагонів вартістю понад 1,5 млн гривень;
  • унаслідок невиконання умов договорів постачання запчастин до вагонів заводом сплачено неустойку на суму 10 млн гривень.

Перевірка Панютинського вагоноремонтного тривала під час загальної ревізії Укрзалізниці та її регіональних філій. Держаудитслужба виявила в Укрзалізниці фінансових порушень, зовнішніх та внутрішніх ризиків на загальну суму 61,4 млрд грн.

читайте також

Завантаження....