URM
Укрзалізниця Новини

ДАСУ заявила про фінансові порушення в УЗ на 61,4 млрд грн

Держаудитслужба виявила в Укрзалізниці фінансових порушень, зовнішніх та внутрішніх ризиків на загальну суму 61,4 млрд грн. Про це йдеться у звіті ДАСУ про перевірку Укрзалізниці за 2017-20 роки.

Зокрема, ідеться про фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 1,3 млрд грн; ризиковані операції, що призвели до недоотримання доходів або зайвих витрат на суму 29,9 млрд грн, і які можуть призвести до втрат на суму 1,6 млрд грн; порушень у сфері закупівель – 21,5 млрд грн, інших порушень та недоліків – 7,2 млрд гривень.

Так, у 2018 році Укрзалізниця мала закупити вантажні вагони на суму в 150 млн доларів за кредитом Європейського банку реконструкції та розвитку. Проєкт розпочався, проте не був доведений до кінця через незрозумілі причини. Укрзалізниця відмовилася від кредитних коштів, але сплатила 75 млн грн за транзакцію цих грошей, що є зайвими витратами компанії.

У звіті йдеться і про безоплатне надання послуг УЗ та її філій контрагентами на суму 108 млн грн, списання 35 млн грн доходів компанії через відсутність претензійної роботи юристів УЗ, сплату 113 млн грн санкцій через невиконання Укрзалізницею умов договорів.

В аудиторському звіті згадано і про наглядову раду компанії. На роботу членів ради Укрзалізниця офіційно витратила 63 млн грн. Проте аудитори знайшли й інші витрати.

Водночас без укладання відповідних актів АТ “Укрзалізниця” з корпоративних карток філії “Центр сервісного забезпечення” здійснено витрат на утримання окремих членів наглядової ради на суму 15 млн грн. Кошти були витрачені на авіаквитки, проживання та харчування членів наглядової ради.

читайте також

Завантаження....