URM
Укрзалізниця Новини

ДАСУ перевірить закупівлю газу Укрзалізницею

«Ліга антитрасту» звернулась до Державної аудиторської служби, аби та перевірила нещодавні закупівлі газу на 1,5 млрд грн Укрзалізницею.

Закупівлі провели перед новим роком. Тоді у грудні в розпал світових коливань ціни на паливо два постачальники «Інвестсервіс» та «Газенерго-трейд» відмовилися постачати газ за чинним контрактом з низькою ціною. А залізниця вже через тиждень замовила газ цим же постачальникам, але вже вдвічі дорожче.

21 грудня ціна на газ на Європейській біржі зросла до рекордного максимуму і перевищувала позначку у 2 200 доларів за тисячу кубометрів блакитного палива. Тобто понад 73 гривні за куб. А наступного дня ціна почала поступово спадати та 24 грудня вже знизилася на третину від пікової.

Саме у цей час УЗ провела переговорні процедури закупівлі газу з «Інвестсервіс» та «Газенерго-трейд». Зійшлися на ціні від 62 до 66 грн/м³ за різними контрактами, у той час, коли  ціна газу на біржах уже впала нижче  50 гривень за куб.

При цьому, щоб здійснити закупівлю за переговорною процедурою замовник зобов’язаний обґрунтувати та підтвердити необхідність її застосування.

В обґрунтування замовник послався на виникнення обставин пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. Законодавство дозволяє проводити переговорну процедуру закупівлі у виняткових випадках.

Однак те, що постачальники Укрзалізниці просто відмовилися виконувати чинний контракт — не підпадає під жоден з них. До того ж  наявність такої «надзвичайної ситуації» має підтверджуватися висновками, які доводять, що надзвичайна ситуація вже сталася та негайно треба ліквідувати її наслідки. Замовник же таких висновків не надав. Дав лише лист ДСНС, який вказує, що колись надзвичайна ситуація, можливо, може статися, а можливо, і не може.

Відтак  ДАСУ проведе моніторинг та перевірить дії УЗ на предмет дотримання закупівельного законодавства.

читайте також

Завантаження....