URM
Інфраструктура Новини

Дарницький міст добудують до кінця наступного року

1 жовтня 2021 року АТ «Укрзалізниця» та ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» підписали договір на добудову залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро у Києві, відомого як Дарницький міст. Відповідно до угоди, вони мають бути повністю завершені до кінця 2022 року.

Зі свого боку Укрзалізниця передала підряднику проєктну документацію та проводить інвентаризацію наявних металоконструкцій об’єкта для передачі підряднику.

Залізнична частина мосту для руху поїздів була відкрита у вересні 2010 року та вже в кінці жовтня того ж року було відкрито зупиночну платформу «Лівий берег». Автомобільна частина мосту вводилася в експлуатацію поетапно впродовж 2010 – 2013 років. Наразі рівень будівельної готовності мостового переходу становить 82,4 %.

Які роботи будуть проводити на Дарницькому мості

Зокрема, у ході робіт буде добудовано автомобільні з’їзди на лівому березі Дніпра. Тут міст веде до розв’язки на Дніпровській набережній, а також включає дорогу вздовж залізничних колій через Харківський шляхопровід у напрямку станції Дарниця. На правому березі міст виходить на Наддніпрянське шосе та готовий на 100 %.

Нагадаємо,  що наприкінці квітня 2021 року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», відповідно до якого виділено 500 млн грн на добудову мосту.

переможцем тендеру на добудову залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро у Києві стало  ТОВ «Автострада». Компанія запропонувала найвигіднішу ціну за виконання усіх робіт — 1,15 млрд грн, що майже на 5 млн менше очікуваної вартості.

Довідково: Дарницький міст — це комбінований залізнично-автомобільний міст через Дніпро в Києві, що включає залізничну колію та автомобільну дорогу — в обох напрямках по три смуги. Споруджували міст упродовж семи років — із 2004 по 2011 рр. Міст лише частково введено в експлуатацію, з 2010-2011 рр. відкрито рух для залізничного транспорту, а також з’їзди й заїзди автомобільної частини мосту на правому березі.

читайте також

Завантаження....