URM
Бізнес Новини

Цього тижня Рада розгляне Законопроєкт про локалізацію

Погоджувальна рада ВР внесла до порядку денного поточного сесійного тижня законопроєкт №3739, який передбачає вимогу локалізації при публічних закупівлях продукції машинобудування.

Співавтор законопроєкту заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський зазначає, що розгляд документу очікується 16 грудня.

Депутат зазначив, що щорічно держава витрачає на публічні закупівлі близько 600 млрд гривень, з них близько 40% на імпортні товари.

Це аномально багато. Наприклад, у ЄС частка імпорту у публічних закупівлях становить 8%, у США – 5%. Вимога локалізації – нормальна практика і в ЄС, і в США, і практично у всіх інших розвинених економіках світу. Через засилля імпорту при публічних закупівлях особливо страждає українське машинобудування. Законопроєкт №3739 пропонує рішення цієї проблеми: хочеш продати українській державі автобус, трамвай чи локомотив? Будь ласка, побудуй виробництво в Україні, придбай комплектуючі в українських підприємств, найми на роботу українських громадян»

Дмитро Кисилевський, народний депутат

Кисилевський також повідомив про компроміс, якого вдалося досягти під час консультацій з Євросоюзом, який раніше виступав проти законопроєкту.

На компанії з країн-підписантів угоди GPA (угоди СОТ про публічні закупівлі), зокрема, ЄС та США, вимога локалізації не поширюватиметься. Але для 80% публічних закупівель продукції машинобудування, в т.ч. з Китаю, Білорусі та Туреччини, які не підписали GPA, локалізація запрацює

Дмитро Кисилевський, народний депутат

Відзначимо, минулого тижня Комітет Ради з питань економічного розвитку Верховної Ради вніс поправки та підтримав для прийняття у другому читанні проєкт закону №3739 щодо внесення змін до закону України «Про державні закупівлі».

Раніше в МІУ заявили, що Міністерство не почне жодного проєкту без локалізації. Йдетсья про раніше досягнуті домовленостіпро закупівлю 130 локомотивів для УЗ у французького концерну Alstom.

Нагадаємо, 1 жовтня Укрзалізниця оголосила тендер щодо закупівлі 80 електричок на орієнтовну суму 31,462 млрд грн.

читайте також

Завантаження....