URM
Укрзалізниця Вантажні перевезення Новини

ЦДЗТ та BRDO ініціюють громадське обговорення щодо анбандлінгу Укрзалізниці

ГО «Центр дослідження залізничного транспорту» спільно з експертами BRDO запускають громадське обговорення майбутнього розділення Укрзалізниці.

Заявлено, що експерти «Центру досліджень залізничного транспорту» неодноразово наголошували на тому, що без здійснення анбандлінгу Укрзалізниці – переходу до ринкової вертикально-інтегрованої за основними видами діяльності організаційної структури —  ця компанія приречена залишатися неефективним і неповоротким монополістом – рудиментом старої епохи.

Водночас експерти BRDO детально проаналізували ринок оперування вантажними вагонами, визначили його ключові проблеми й окреслили можливі шляхи їх вирішення. Результати дослідження оприлюднені в Зеленій книзі «Анбандлінг АТ «Укрзалізниця»: лібералізація ринку оперування вантажними вагонами».

Книга присвячена дослідженню ринку залізничних вантажних перевезень, зокрема його сегменту з оперування вантажними вагонами (їхнє утримання, ремонт, будівництво та надання у користування).

Вона містить аналіз ключових індикаторів та стану конкуренції ринку, цілей та завдань чинного законодавчого поля щодо реформування залізничного транспорту, освітлює перелік актів, які містять відповідні стратегічні завдання, аналізує ступінь їх виконання.

Також зелена книга надає рекомендації для досягнення цілей та пропонує можливі варіанти розв’язання визначених проблем. У процесі розробки Зеленої книги були проведені консультації з представниками бізнесу та їх об’єднаннями, зокрема:

  • ГО «Всеукраїнська аграрна рада»
  • ГС «Центр дослідження залізничного транспорту»
  • ГО «Європейська бізнес асоціація» (зацікавлені у залізничних перевезеннях учасники)
  • ГС «Професійна асоціація корпоративного управління»

Ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.

читайте також

Завантаження....