URM
Новини

Чого чекати залізничникам від нового фінплану 2022? Аналіз від Центру досліджень залізничного транспорту

На фоні катастрофічного дефіциту залізничників робітничих професій нове правління Укрзалізниці планує продовжити скорочення залізничників. Так, у 2022 році заплановано зменшення кількості залізничників на 14 тис. працівників (-6 % до 2021 року).

Причому у новому році керівники Укрзалізниці запланували 21 млн грн витрат на оплату праці 7 членів наглядової ради та 52 млн грн на 6 членів правління. Тобто можна констатувати, що керівники та адміністрація Укрзалізниці підтримують свою заробітну плату на належному європейському рівні.

Чого чекати залізничникам від нового фінплану 2022? Аналіз від Центру досліджень залізничного транспорту

Скорочення залізничників

При нарощуванні обсягів перевезень вантажів і пасажирів у 2021-му Укрзалізниця повністю провалила соціальну і кадрову політику. Це призвело до значного відтоку кадрів.

Протягом 2021 рік кількість працівників робітничих залізничних професій зменшилася на понад 11 тисяч (-5 % до 2020 року). Через це у новий рік компанія входить із гострим дефіцитом машиністів, помічників машиністів, диспетчерів, складачів поїздів, чергових по станції, оглядачів вагонів, слюсарів з ремонту рухомого складу та ще багато інших.

Середньомісячна заробітна плата звичайним залізничникам встановлена на рівні 12,5 тис. гривень на руки, що об’єктивно недостатньо для нормального функціонування більшості родин залізничників.

Під час презентації Фінплану на 2022 рік, 17 грудня минулого року, директор з економіки та фінансів АТ “Укрзалізниця” Микола Іванінів зазначив, що за підсумками роботи у 2022-му році керівництво компанії очікує 1,68 млрд грн чистого прибутку. За його словами, компанія прагне досягти прибутковості “не завдяки паперовій курсовій різниці, а безпосередньо від основної діяльності, впровадження реформ та кращих практик управління підприємством”. Утім через те, що попереднє невиконання фінплану 2021, затвердженого Кабміном, маніпулювання даними про основну діяльність компанії і, як наслідок, спотворення уявлень про реальну ситуацію щодо роботи Перевізника жодним чином не відбилися на кар’єрах керівного складу Укрзалізниці, то такі прогнози можуть виявитися вкрай неточними.

Такі результати правління Укрзалізниці є показовими для суспільства та Кабінету Міністрів України. За виконання встановлених завдань і планових показників керівник має отримувати відповідну винагороду, а за невиконання цих завдань і показників – нести персональну відповідальність.

ЦДЗТ

Нагадаємо, раніше експерти ЦДЗТ вказували, що ​​Укрзалізниця не задовольняє потреби економіки у вантажних перевезеннях. Зокрема, вантажообіг автомобільного транспорту збільшився на 9,6 %, на відміну від вантажообігу залізничного транспорту, який досяг росту лише на 2,2 %.

читайте також

Завантаження....