URM
Вантажні перевезення Новини

Через затримку цистерн на залізниці зростає в ціні дизпальне

Помітні затримки залізничних цистерн на вузлових станціях Укрзалізниці спровокували локальні дефіцити дизпального та призвели до зростання цін.

За словами операторів ринку, проблема виникла зокрема через зволікання з поверненням порожніх цистерн на територію країн-виробників. Так, білоруські вагони не підлягають терміновому поверненню, і за їхню затримку не стягуються штрафи, тому УЗ після доставки пального покупцеві продовжує експлуатувати ці вагони всередині України.

Також через неповернення цистерн з України з російської сторони вже четвертий день чекає відправлення 5 тис. тонн волгоградського ДП.

Ще однією проблемою є брак маневрових тепловозів на вузлових станціях, де спостерігається велике скупчення як повних, так і порожніх цистерн.

За словами учасників ринку, зазвичай вагони з Коростеня на нафтобазу в Київській області доставлялися за 4 дні, сьогодні деякі партії йдуть до 30 днів. На нафтобазу в Хмельницькій області з Коростеня вагони приходили за 10 днів, зараз же цей шлях займає від 20-30 днів.

Трейдери зазначають, що головною причиною є активізація перевезень зерна аграріями й щебеню в рамках програми дорожнього будівництва, які перебувають у пріоритеті УЗ. Ще однією з причин кризи на залізниці трейдери називають кадрову неукомплектованість.

За даними Консалтингової групи «А-95», з початку тижня ціни на дрібногуртові партії дизельного пального в середньому зросли на 42 коп./л, або на 1,76%, до 24,28 грн/л.

читайте також

Завантаження....