URM
Події Новини

Через війну експорт сталі з України скоротився на 77 %

Щомісячний експорт сталі з України скоротився на 77% з початку повномасштабної війни у зв’язку з блокуванням морських портів. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на GMK Center.
Зокрема, Україна раніше експортувала 1,27 млн тонн чорних металів на місяць у січні-лютому, але в березні-серпні експорт скоротився до 0,29 млн тонн. Це пояснюється тим, що пропускна спроможність залізничних переходів між Україною та ЄС вкрай низька, що не дозволяє залізничній логістиці замінити морську логістику.

За інформацією видання, офіційно все ще не обговорювалося розширення зернового коридору на продукцію чорної металургії. Водночас без експорту руди і металопродукції українська економіка буде сильно ослаблена. Тому, на думку директора GMK Center Станіслава Зінченка, необхідно терміново розблокувати чорноморські порти і розширити пропускну здатність залізниці на кордоні з ЄС.

Україна займає ключове місце у світовому виробництві чавуну і сталі. Колись вона була четвертим у світі експортером залізної руди, другим за величиною експортером чавуну, третім експортером сталевих напівфабрикатів і восьмим експортером сортового прокату, використовуваного в будівництві.

До російського вторгнення 97% експорту чавуну і 76% експорту нішевої сталі з України перевозилися морським транспортом, а інша частина — залізницею.

читайте також

Завантаження....