URM
Міжнародні Новини Пасажирські перевезення

Чехія обмежить безоплатний проїзд для українських біженців

У Чехії для українських біженців змінять правила безкоштовного проїзду, — пише видання Zdopravy

Нині у Чехії українці мають змогу безкоштовно пересуватися країною.

Мета безкоштовного перевезення громадян України в поїздах усіх залізничних перевізників Чеської Республіки – полегшити їхнє життєве становище в той час, коли вони з різних причин змушені були покинути свої домівки.

Міністерство транспорту Чеської Республіки

Однак влада готує документ із новими правилами пересування країною.Це пов’язане із тим, що зараз безоплатний проїзд діє лише за наявності українського громадянства, а отже, ним можуть скористатися й ті українці, які виїхали ще задовго до початку бойових дій. До того ж, безоплатний проїзд планується обмежити лише залізничним транспортом.

Громадянам української національності, які тривалий час проживають у Чехії, немає жодних підстав їздити на чеській залізниці безкоштовно, і поточна ситуація їх безпосередньо не стосується. Захід обмежується залізничним транспортом у зв’язку з його більшою пропускною здатністю для перевезення великих груп пасажирів та загальним покриттям держави.

Міністерство транспорту Чеської Республіки

Зокрема планується ввести такі правила:

  • скористатися безоплатним проїздом зможуть лише біженці;
  • скасування оплати для українців розповсюджуватиметься лише на потяги міжнародного напрямку;
  • біженці з України зможуть їздити безоплатно у другому класі комфорту міжнародних поїздів;
  • право на безкоштовний проїзд діятиме перші 5 днів з моменту отримання візи;
  • проїзд на внутрішніх маршрутах Чехії стане платним.

Держава компенсує перевізникам витрати: на підставі виданих квитків за нульовою ціною перевізнику буде сплачена звичайна вартість проїзду, за ціною системи єдиного тарифу (OneTicket). Міністерство розраховує виплачувати близько трьох мільйонів крон на день.

Нагадаємо, з Чехії до України регулярно прибувають гуманітарні потяги. Вони привозять щоразу по 15 тонн гуманітарної допомоги, а у зворотному напрямку везуть біженців із України.

 

читайте також

Завантаження....