URM
Бізнес Новини

Частина Дніпровського металургійного заводу призупинила роботу

З 1 січня 2022 року металургійний майданчик Дніпровського металургійного заводу, що належить DCH Олександра Ярославського, зупиняє свою роботу через нерентабельність продукту.

Про це повідомило джерело на підприємстві. Так, серед причин називають: невизначеності у постачанні вугілля з Росії, складності з логістикою сировини через нестачу вагонного парку та вартість енергоносіїв. Це у комплексі складається у собівартість продукції, що не дозволяє підприємству бути рентабельним.

Повідомлено, точних термінів простою ще немає, але заздалегідь очікується зупинка терміном від одного місяця, а рішення про відновлення роботи залежатиме від кон’юнктури на ринку металопрокату.

Водночас експерт залізничного ринку Олександр Ткачук висловив можливі причини, чому завод стикається з нестачею парку.

Чому не вистачає вагонів, коли експерти говорять про їхній профіцит? По-перше, не вистачає дешевих вагонів. По-друге, не справляється постачальник вагонів (експедитор, оператор, залізниця).Третій варіант, через обмеження тяги «виховують» завод (залізниця як інструмент політичного впливу або конкуренції). Але мені подобається версія щодо неспроможності залізниці надати якісні послуги з перевезення вантажу. Є таке співвідношення: кількість вивільнених вагонів у випадку зменшення показника обігу вагону. Наприклад, у РФ зменшення показника обігу піввагона на одну добу вивільняє близько 30000 вагонів. Чи враховують це співвідношення українська залізниця або основні вантажовласники?

Олександр Ткачук

Водночас заступник директора департаменту з питань комерційної роботи Укрзалізниці Валерій Ткачов заявив, що причиною таких повідомлень є інформаційна компанія проти УЗ з боку олігархів через підвищення тарифів.

Укрзалізниця останні 10 років возила сировину для металургів нижче за собівартість собі на збиток. Поки бідні олігархи футбольні клуби купували з бразильцями та маєтки, в УЗ не було коштів ремонти інфраструктури проводити, оновлювати рухомий склад та зарплати своїм працівникам підіймати. Нарешті у 2021 році тарифи на руду та будматеріали до собівартості перевезення підняли (2,5 роки тарифи не переглядалися). Тепер трагедія в олігархів.

Валерій Ткачов

Нагадаємо, у листопаді 2021 року аграрний холдинг G.R. Agro оголосив, що буде возити зерно вантажівками, а не залізницею через несприятливі ринкові умови.

читайте також

Завантаження....