URM
Міжнародні Новини

Болгарія об’єднає державні залізничні оператори в одну компанію 

Міністр транспорту та комунікацій Болгарії Микола Сабєв оголосив у п’ятницю на пресконференції щодо початку реформи залізничного транспорту країни.

Першим кроком реформи стало об’єднання трьох компаній, які займалися організацією залізничних перевезень у Болгарії, в одну. Так, до національної компанії «БЖД» увійде холдинг «БЖД», БЖД «Пасажирські перевезення» та БЖД «Товарні перевезення».

Сабєв уточнив, що реформи починаються з дефіцитом бюджету компанії в розмірі 421 млн левів (близько 210,5 млн євро), але запевнив, що найближчими пів року буде чітко видно тенденцію скорочення витрат і збільшення доходів компанії.

До 18 лютого буде розроблено дорожню карту з розвитку компанії, а також п’ятирічну програму її сталого розвитку та модернізації. До кінця 2023 року вона перебуватиме у нормальному фінансовому стані, пообіцяв міністр.

Нагадаємо, у січні молдовський парламент ухвалив в остаточному читанні проєкт Кодексу залізничного транспорту. Таким чином, залізнична інфраструктура, як і раніше, належатиме державі, а послуги тягового, пасажирського та вантажного транспорту зможуть надавати приватні оператори.

читайте також

Завантаження....