URM
Бізнес Вантажні перевезення Новини

Бізнес просить від УЗ роз’яснення щодо встановлення монополії на фітингові платформи для перевезення вантажів

Європейська бізнес асоціація звернулася до Укрзалізниці щодо роз’яснення  встановлення монополії на фітингові платформи для перевезення вантажів.

Асоціація вже зверталася раніше, але відповіді отримано так і не було. Тому ЄБА вирішила звернутись також до міністра інфраструктури України Олександра Кубракова та повторно до Івана Юрика.

В асоціації пояснюють, що в червні цього року до бізнесу почали надходити повідомлення від філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця», що згідно з рішенням засідання правління Укрзалізниці фітингові платформи (використовуються для перевезення контейнерів) Укрзалізниці з 17 червня 2021 року передаються в управління філії «ЦТС «Ліски».

Варто зауважити, що порядку експедирування вантажів на фітингових платформах власності Укрзалізниці змінено не було, принаймні, такої інформації на сайті Укрзалізниці не було опубліковано.

Проте вже з середини червня компаніям, котрі використовують фітингові платформи Укрзалізниці, почали відмовляти в погодженні планів перевезення вантажів за власним кодом платника на підставі договору з Укрзалізницею. Водночас було безпідставно оголошено про обов’язкове експедирування вантажів на фітингових платформах «ЦТС «Ліски» винятково за кодом «ЦТС «Ліски».

Компанії-члени асоціації занепокоєні вищезазначеним порядком дій з боку філії «ЦТС «Ліски» та мають перестороги щодо подорожчання вартості залізничних послуг. Наразі комісія за експедирування контейнерів/вагонів становить 477,39 грн без ПДВ за 1 вагон/контейнер, що, відповідно до даних представників бізнесу, була відсутня раніше, коли вагони були в управлінні ЦТЛ. І за попередньою інформацією з серпня вартість експедирування ще зросте і становитиме 516,06 грн без ПДВ за 1 вагон/контейнер .

Бізнес вважає, що вказана послуга «за експедирування» нав’язується компаніям філією «ЦТС «Ліски», у той час, як у компаній є можливість реалізувати відповідні дії самостійно на підставі прямого Договору про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом між перевізником (Укрзалізницею) та замовником.

читайте також

Завантаження....