URM
Міжнародні Новини

Білоруська калійна компанія погрожує Литві багатомільярдними позовами через зупинення транзиту 

Білорусь у разі призупинення транзиту добрив через територію Литви запровадить симетричні заходи щодо цієї балтійської республіки, про це заявили у Білоруській калійній компанії.

Так, представник компанії зазначив, місцевий бізнес чекає, що Мінськ закриє транзит через Литву як відповідь Вільнюсу. Також у компанії заявили, що зупинка транзиту добрив обернеться для Литви багатомільярдними позовами.

Нагадаємо, литовська залізниця розробляє стратегію розвитку, яка виключає перевезення білоруських товарів через санкції ЄС та США, запроваджені проти Білорусі, які вступили в дію 8 грудня.

Проте вантажі «Білоруськалій» проходитимуть через Литву мінімум до січня, адже білоруська сторона вже заздалегідь розрахувалася за провезення цих вантажів.

Напередодні міністр комунікацій та транспорту Литви Марюс Скуодіс подав заяву про відставку через цю ситуацію, але уряд її не прийняв. Водночас очільник Lietuvos gelezinkeliai Мантас Бартушка також оголосив, що залишає свою посаду через продовження транзиту добрив «Білоруськалія».

читайте також

Завантаження....