URM
Міжнародні Новини

Білорусь повідомила Литву про підготовку позову через заборону транзиту

Литва отримала повідомлення про претензії через заборону транзиту білоруських добрив.

Так, литовські залізниці отримали повідомлення від білоруської сторони про те, що вона має намір вимагати відшкодування збитків у зв’язку з забороною на залізничний транзит калійних добрив  «Білоруськалій», що вводиться з 1 лютого.

Білоруське підприємство вказало, що у разі порушення договору про транзит воно залишає за собою право вимагати повного відшкодування збитків, включаючи прямі втрати та компенсації за непостачання добрив партнерам у всьому світі.

Нагадаємо, Литва з лютого припинить транзит білоруських добрив. Раніше «Литовські залізниці» підписали договір з «Білоруськалієм», який діє до кінця 2023 року. Згідно з угодою, через Литву та Клайпедський порт перевозиться близько 11 млн тонн білоруських добрив.

Після того як 8 грудня набули чинності санкції США для «Білоруськалію», їхній транзит через Литву спочатку не було зупинено, оскільки «Білоруськалій» ще в листопаді виконав авансовий платіж «Литовським залізницям».

За оцінками експертів, Білорусь може втратити приблизно $2-3 млрд валютних надходжень через заборону транзиту. Водночас збитки, яких зазнає Литва внаслідок відмови від транзиту білоруських калійних добрив сягають понад мільярд євро.

читайте також

Завантаження....