URM
Міжнародні Новини

Азербайджан розблокує для Вірменії пряме залізничне сполучення з РФ

Азербайджан погодився розблокувати для Вірменії пряме залізничне сполучення з РФ та Іраном. Про це на своїй сторінці у twitter пише прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

На тристоронній зустрічі із Шарлем Мішелем та президентом Азербайджану ми підтвердили угоду про відновлення залізниці на основі міжнародно прийнятних прикордонних і митних правил взаємності, під суверенітетом і владою країн. Вірменія отримає залізничний доступ до Росії та Ірану.

Нікол Пашинян

Напередодні лідери Азербайджану та Вірменії провели переговори у Брюсселі. Там також ішлося про відновлення залізничної інфраструктури.

Було вирішено розпочати відновлення залізничних колій з відповідними заходами прикордонного та митного контролю на основі принципу взаємності. ЄС готовий підтримати розвиток сполучних ліній відповідно до свого економічного та інвестиційного плану.

Протокол, підписаний за результатами зустрічі

Зазначимо, що зараз Вірменія задля сполучення з Росією використовує автомобільний транзит територією Грузії через пункт пропуску «Верхній Ларс» на Військово-Грузинській дорозі. Тож відновлення залізничного сполучення позитивно вплине на економіку країни.

читайте також

Завантаження....