URM
Міжнародні Інфраструктура Новини

Австрійська залізнична компанія ÖBB офіційно вийшла з проєкту широкої колії Відень-Словаччина

Російсько-українська війна стала причиною того, що Австрійська залізнична компанія ÖBB офіційно вийшла зі спільного підприємства, відповідального за подовження широкої колії від Кошице в Словаччині до столиці Австрії Відня. Про це йдеться на сайті railtech.com. Компанія запропонувала свої акції на продаж російським, українським та словацьким колегам.

Широка колія (1520 мм) зараз досягає своєї найбільш західної точки в словацькому центрі Кошице. Довгий час австрійці прагнули, щоб ця лінія продовжилася до власного транспортного вузла – Відня. Це дало б змогу більше перейти на залізничний транспорт.

Зазначається, що задля цього у 2008 році було створено підприємство Breitspur Planungsgesellschaft mbH (BPG), що включає ÖBB-Infrastruktur AG, Словацьку залізницю, Російську залізницю та Українську залізницю. Перші три компанії володіють 27,74 % акцій BPG, а решта 16,78 % належить українському партнеру.

Наприкінці лютого ÖBB призупинив усі дії, пов’язані з BPG. У зв’язку з непередбачуваними подіями щодо російсько-української війни, ÖBB вирішила вийти з 27,7% акціонерів у квітні.

речник ÖBB

Австрійська компанія запропонувала акції іншим акціонерам для поглинання у квітні, а партнери мають «право першої відмови» протягом чотирьох тижнів. У ÖBB пояснили, що якщо жоден з акціонерів не скористається правом першої відмови, BPG буде автоматично перетворено на компанію, що ліквідується. Однак новин про поглинання не було.

Австрійці від початку найактивніше брали участь у проєкті, на відміну від Словаччини, яка таке розширення сприймала неохоче, оскільки це б змінило унікальне положення Кошице. В Австрії мав би бути створений інтермодальний європейський вантажний термінал, аналогічний великим портам, та нові робочі місця.

28 січня цього року BPG подала всі необхідні документи для проведення ОВНС у Словаччині, передбачаючи своєчасний початок діяльності в країні. BPG назвав це важливою віхою для проекту і сказав, що подання буде оцінено протягом наступних тижнів. Однак оцінка так і не була завершена.

Австрійська залізнична компанія ÖBB офіційно вийшла з проєкту широкої колії Відень-Словаччина

читайте також

Завантаження....