URM
Події Новини

Аварія Інтерсіті під Запоріжжям могла статися через некомпетентність машиніста, поганий стан колії та низький рівень забезпечення матеріалами

Стали відомі нові подробиці аварії швидкісного потяга Інтерсіті, який зійшов з рейок неподалік Запоріжжя.

Чому сталася аварія

Про це журналістам URM та голові ТСК Верховної Ради України Юлії Гришиній та члену комісії Ігорю Мурдію повідомив Роман Мачков, який на той час обіймав посаду начальника Запорізької дистанції колії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця». Колишній залізничник розповів, що однією з причин аварії міг стати низький рівень підготовки та контролю знань машиністів. Адже машиніст застосував екстрене гальмування там, де це робити було заборонено у відповідності до чинної інструкції.

Екстрене гальмування ні в якому разі застосовувати не можна було. Він екстрено загальмував на швидкості 120км/год. Звісно ж, резонанс напруги виник, і цю колію буквально зсунуло на метр. Нагадаю, що згідно з методичними вказівками з організації дій працівників АТ «Укрзалізниця» в нестандартних ситуаціях при виявленні таких несправностей колії машиніст зобов’язаний застосувати службове гальмування з метою прослідування небезпечної ділянки з якнайменшою швидкістю руху! А застосування екстреного гальмування не допускається п.4.3.1.

Мачков

Також одна з ймовірних причин — порушення технології виконання робіт з ремонту колії через недостатній рівень матеріально-технічного забезпечення підприємств, які обслуговують колію Укрзалізницею. Такого висновку дійшли експерти ТСК, які на місці вивчають причини, що призвели до аварії. У комісії пояснюють — необхідні матеріали відсутні систематично. До того ж, немає контролю за якістю робіт.

Ще однією вірогідною причиною аварії є низька укомплектованість підприємств, що обслуговують колії, кадрами. У Запоріжжі, за словами колишнього керівника дистанції колії, нормативна чисельність персоналу близько 450 осіб, а наразі працює не більше 248, які обслуговують 267 км головних колій.

Які збитки та наслідки аварії для Укрзалізниці та залізничників

У ТСК також підрахували — аварія завдала збитків Укрзалізниці у розмірі 4 млн доларів

Зазначимо, що зараз у зв’язку з аварією, уже звільнилися перший заступник начальника та головний інженер структурного підрозділу «Служба колії», начальник та заступник начальника структурного підрозділу «Запорізька дистанція колії». Крім того, ухвалено рішення про звільнення майстра, який виконував обов’язки головного інженера дистанції колії; старшого майстра та бригадира структурного підрозділу «Запорізька дистанція колії». Щоправда, самі колишні залізничники запевняють, що їх не звільняли, а вони написали заяви на звільнення за власним бажанням.

Окрім цього, за порушення посадових обов’язків буде розірвано трудовий договір із заступником директора регіональної філії «Придніпровська залізниця» з інфраструктури.

Як сталася аварія Інтерсіті під Запоріжжям

Нагадаємо, у травні 6 вагонів швидкісного потяга Інтерсіті, що прямував із Києва до Запоріжжя, зійшли із рейок недалеко від кінцевої станції. Інцидент трапився біля міста Славгород, що на Дніпропетровщині. У цей час у вагонах перебувало 88 пасажирів. На щастя, обійшлося без постраждалих.

читайте також

Завантаження....