URM
Події Новини

Антикорупційна прокуратура передала до суду справу заволодіння 93 млн грн Укрзалізниці Дубневичем

Прокурори спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо 9 осіб, серед яких Ярослав Дубневич та колишні посадові особи Філії «Центр забезпечення виробництва», у незаконному заволодінні понад 93 млн гривень коштів УЗ.

Слідством встановлено, що група службових осіб філії «Центр забезпечення виробництва» діючи у змові з тодішнім народним депутатом із залученням підконтрольних підприємств-посередників, організували проведення процедур відкритих торгів із закупівлі стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення.

На думку слідства, Ярослав Дубневич, як голова комітету Верховної Ради з питань транспорту організував і створив умови для закупівлі елементів колії за кошти підприємства УЗ з порушенням законної процедури за завищеними цінами.

Замість переговорної процедури закупівлі, нардеп організував проведення процедур відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств – ТОВ «Арго» та ТОВ «Корпорація КРТ».

Внаслідок реалізації цієї злочинної схеми, підприємство протягом 2015 — 2017 років переплатило за постачання товарів понад 93 млн гривень. На сьогодні досудове розслідування у справі закінчено. Обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Раніше, 31 жовтня 2019 року, Рада підтримала всі три подання генпрокурора щодо Дубневича. Пізніше нардепу вручили підозру, а суд взяв його під варту з альтернативою 90 млн грн застави. Ці гроші за нього внесли, і він вийшов із СІЗО під обов’язки.

читайте також

Завантаження....