URM
Укрзалізниця Новини

Андрій Буковський: ми створили монстра та забули, що мали його розділити

Під час онлайн-панелі «Впровадження практики корпоративного управління в АТ «Укрзалізниця», які етапи пройдено, які ще попереду?» експерт Офісу ефективного регулювання BRDO Андрій Буковський розповів про процес реорганізації УЗ в акціонерне товариство.

За його словами, планувалось, що УЗ проіснує в нинішньому вигляді три роки, а потім буде реорганізована.

АТ «УЗ» створювалася тимчасово, щоб розібратися з майном. Було 30 підприємств. А тепер ми обговорюємо деталі роботи мегамонстра, який створювався на якийсь час.

Андрій Буковський

Так, за планом, УЗ мала фактично управляти лише інфраструктурою на правах материнської компанії.

Планувалось виокремлення конкурентних секторів та сегментів залізничного бізнесу. По факту УЗ мала лише управляти інфраструктурою. І ця материнська компанія повинна була виконувати функції лідера та управління групою залізничних компаній. Але практика показала, що немає чи бажання, чи інструментарію. Хоча формально він є – є закони та постанови. Але є парадигма в останні роки в Укрзалізниці, що закони виконують лише боягузи.

Андрій Буковський

Нагадаємо, що також під час панелі колишній член наглядової ради Олег Журавльов розповів, чому на дочірніх підприємствах Укрзалізниці не має бути окремих наглядових рад, а також дав оцінку корпоративному управлінню в компанії.

читайте також

Завантаження....