URM
Порти Новини

АМПУ спільно з МІУ спростять процедури оформлення вантажів у портах

Міністерство інфраструктури України оголосило курс на дерегуляцію процедур у портовій галузі. Про це під час виставки Trans Expo 2021 в Одесі заявив директор Департаменту організації роботи портів ДП «АМПУ» В’ячеслав Вороной.

За його словами, це — друга фаза дерегуляції. Перша була в 2015 році, тоді вдалося скасувати роботу комісій на суднах і перейти до огляду суден за принципами аналізу ризиків та впровадити електронне оформлення приходу суден.

Одне з основних завдань другого етапу дерегуляції – завершення впровадження електронного оформлення суден відповідно до світових стандартів. А саме: треба впровадити електронний блок відходу судна, забезпечити інтеграцію з митною службою в розрізі автоматичного обміну даними, підключити до Єдиного вікна інші служби, додати заявки на існуючі морські сервіси тощо.

В’ячеслав Вороной

Інший напрямок цього етапу — відхід від регулювання господарської діяльності стивідорних компаній. Саме для цього зараз переглядаються Зводи звичаїв морських портів.

Також важливим є питання зміни Порядку реєстрації ліній закордонного плавання. У цьому напрямку вже підготовлені зміни до Порядку, впроваджується більш прозорий механізм реєстрації та прибираються зайві документи та етапи.

Ведеться активна робота з державною митною службою України щодо скорочення кількості відвідувань судна співробітниками служби. Повернулися до питання створення електронного модуля для трансшипменту, впровадження якого дозволить відійти від необхідності оформлення додаткових декларацій. Ще одне питання — упровадження електронної товаро-транспортної накладної — фактично єдиного документа, який заважає повному електронному оформленню вантажів, що слідують з портів до внутрішніх митниць.

В’ячеслав Вороной

Ще одне важливе питання, що псує імідж України як морської держави, це забезпечення умов для бункерування суден. Зараз через відсутність заправки в портах усі судна змушені заправлятися в Туреччині, Румунії або за 12-мильною зоною. Це відбувається через те, що свого часу митниця заборонила оформляти пальне для бункерування як транзитне.

читайте також

Завантаження....