URM
Укрзалізниця Новини

АМПУ через суд виганяє пороми УЗ з Чорноморська

Південно-західний апеляційний господарський суд залишив без задоволення скаргу Укрзалізниці, тож тепер пороми останньої мають залишити причали порту Чорноморськ.

Як йдеться у постанові суду, у березні 2021 року Адміністрація морського порту «Чорноморськ» звернулась до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до УЗ, вимагаючи Перевізника прибрати від причалів №№ 8, 9 судно «Герої Плевни» та судно «Герої Шипки».

Угоду про користування причалами уклали у 2015 році адміністрація порту та Центр транспортного сервісу. Потім останній реорганізували, а його правонаступницею стала Укрзалізниця.

Перебування ж цих суден у причалів порту заважає АМПУ користуватися ними. Господарський суд підтримав АМПУ. Однак юристи УЗ не погодилися із цим рішенням та звернулися до апеляційного суду.

В УЗ наголошували, що сплачує причальні збори за користування причалами повною мірою, тож виконує обов’язки за угодою із філією АМПУ в Чорноморську. При цьому УЗ неодноразово повідомляла порт про відсутність можливостей провести передислокацію поромів власними силами та про те, що фінпланом не передбачені на це витрати.

Наразі теплоходи намагаються здати в оренду, бо їхнє утримання вже спричинило витрати на суму 114 мільйонів гривень та надалі коштуватиме мільйон у місяць.

Пороми «Герої Шипки» та «Герої Плевни» були побудовані в другій половині 1970 років на югославській корабельні Brodogradiliste «Uljanik» (Пула, сучасна Хорватія).

Нагадаємо, наприкінці 2021 року ДП «Морський торговий порт «Чорноморськ» власними силами відремонтував на 33-му ходовому залізничному шляху ваги.

читайте також

Завантаження....