URM
Бізнес Новини

АМКУ визнав «Дніпропетровський стрілочний завод» монополістом

Антимонопольний комітет України завершив дослідження ринку стрілочних переводів для залізничних колій загального користування та схвалив відповідний звіт. Згідно з ним «Дніпропетровський стрілочний завод» визнаний монополістом.

Під час дослідження комітет встановив, що у період з 01.01.2016 до 30.06.2018 виробниками стрілочних переводів, що мали необхідні сертифікати відповідності, були:

  • «Дніпропетровський стрілочний завод» ;
  • «Керченський стрілочний завод» (з березня 2014 року на тимчасово окупованій території Кримського півострова).

При цьому ДП «Орган з сертифікації автоматизованих та автоматичних систем управління та умов процесу перевезення на залізничному транспорті» рішенням від 28.03.2016 № 097/05А анулював видані КСЗ чинні атестати виробництва — та сертифікати відповідності.

Тож з 01.01.2016 до 30.06.2018 ДнСЗ залишився єдиним виробником цієї продукції в Україні, що має необхідні сертифікати відповідності.

Також комітет встановив, що в зазначений період стрілочні переводи в Україну не імпортувалися. Тому комітетом визнано акціонерне товариство «Дніпропетровський стрілочний завод» таким, що займало монопольне становище на ринку стрілочних переводів для залізничних колій загального користування в період з 2016 до 2018 року з часткою 100 %.

В АМКУ зазначають, що визнання підприємства монополістом не тягне за собою покарання, якщо підприємство не порушувало конкурентного законодавства. Водночас цей статус накладає на нього зобов’язання більш відповідально ставитися до власної діяльності та не допускати зловживань власним монопольним становищем.

Нагадаємо, напередодні Антимонопольний комітет України виграв у госпсуді щодо змови низки компаній з орбіти Інтерпайп — компанія сплатила 69 млн грн штрафу.

читайте також

Завантаження....