URM
Інфраструктура Новини

АМКУ рекомендує Укрзалізниці погодити використання китайських суцільнокатаних коліс

Антимонопольний комітет України виніс рекомендацію Укрзалізниці припинити дії щодо заборони використання суцільнокатаних вагонних коліс виробництва китайських компаній Maanshan Iron & Steel Co., Ltd та Taiyuan Heavy Railway Transit Equipment Co., Ltd.

Так, у 2017 – 2020 роках на цьому ринку існувало кілька продавців (виробників) коліс:

  • група компаній Інтерпайп;
  • ТОВ «МС Трейд Україна», яке діє як торговий представник ТК «ЄВРАЗХОЛДІНГ» (Російська Федерація);
  • АО «Виксунский металлургический завод» (Російська Федерація);
  • ТОО «Проммашкомплект» (Республіка Казахстан).

Однак у грудні 2020 державне підприємство «Дніпропетровський орган з сертифікації залізничного транспорту» скасувало дію сертифікату для ТОО «Проммашкомплект» (Казахстан).

Також у травні 2020 року рішенням РНБО, введеним у дію Указом Президента України № 184/2020, було запроваджено санкції проти АО «Виксунский металлургический завод» (РФ).

А у 2021 році Постановою КМУ № 269 було заборонено до 31 грудня 2021 р. (включно) ввезення на митну територію України суцільнокатаних коліс, що походять з Російської Федерації.

Крім того, за даними АМКУ, у 2020 році Укрзалізниця заборонила їх використання своїм вагоноремонтним підрозділам. Проте антимонопольники вказують, що Укрзалізниця не має повноважень ані здійснювати оцінку відповідності коліс вимогам ДСТУ ГОСТ 10791, ані встановлювати заборону на їхнє використання.

13 липня філія “Центр забезпечення виробництва” оголосила тендер щодо придбання 3 588 залізничних коліс. Орієнтовна вартість закупівлі – 112 млн грн. Водночас філія ЦЗВ проводить тендер щодо закупівлі ще однієї партії залізничних коліс. Ідеться про 10 тис. коліс орієнтовно на суму 318,5 млн грн.

читайте також

Завантаження....