URM
Тарифи Вантажні перевезення Новини

Американська торговельна палата в Україні розкритикувала підвищення тарифів Укрзалізницею на вантажоперевезення

Компанії-члени палати не підтримали поточну редакцію проєкту наказу, запропоновану міністерством і наголосили на неприпустимості підвищення тарифів на залізничні перевезення, враховуючи таке:

  • наразі рентабельність вантажних перевезень перебуває на досить високому рівні, адже операційний результат сегменту вантажних перевезень у 2019 році склав 27 %, а у 2020 році – 17 %, що значно перевищує показники сусідніх країн;
  • мета підвищення тарифів, передбачена проєктом наказу, залишається незрозумілою, враховуючи відсутність наданого фінансового плану вантажних перевезень Укрзалізниці, де були б вказані збитки та необхідність у підвищенні тарифів;
  • неодноразове зростання вартості залізничних перевезень за останні роки, як правило, призводило до зменшення обсягів перевезень вантажів залізничним транспортом, а також до переходу використання альтернативних видів транспортування;
  • підвищення тарифів на перевезення вантажів недоцільне без розв’язання проблеми збитковості пасажирських перевезень;
  • питанням встановлення економічно обґрунтованих тарифів на здійснення вантажних перевезень залізничним транспортом має займатися такий незалежний регулятор, як Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту.

Бізнес-спільнота вважає, що основною метою проєкту наказу є не покращення тарифної політики на залізничному транспорті чи пошук економічно обґрунтованих тарифів, а чергове зростання вартості залізничних перевезень.

Американська торговельна палата в Україні

Хто підтримав підвищення тарифів на вантажні перевезення УЗ

Профспілка залізничників звернулася до міністра інфраструктури Олександра Кубракова про необхідність врахування пропозицій АТ «Укрзалізниця» щодо тарифної політики.

У профспілці вважають, що пропоноване міністерством підвищення вантажних тарифів недостатнє. Так, за даними Державної служби статистики України, з 2009 року по 2020 рік зростання індексу цін виробників промислової продукції випереджає індекс тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 60 %.

Підтримали тарифну політику МІУ і в Тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради щодо оцінки стану Укрзалізниці. Там переконані, що ці кроки стануть поштовхом до деолігархізації залізниці.

Як планується підвищити тариф на перевезення

Нагадаємо, на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили проєкт наказу  «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-го класу:

  • встановити тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу;
  • збільшити тарифи на перевезення нинішньої групи вантажів 1-го тарифного класу на 8 % з 01.09.2021 та ще на 20,4 % з 01.01.2022;
  • збільшити тарифи на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 8 % з 01.09.2021 та ще на 6,5 % з 01.01.2022.

У МІУ очікують, що ухвалення проєкту наказу дозволить скоротити перехресне субсидування між вантажами та привести до беззбиткового рівня перевезення вантажів позакласної групи 1-го тарифного класу.

Зі свого боку в УЗ підрахували: у разі зміни тарифів з 1 вересня 2021 року Укрзалізниця вже до кінця цього року зможе одержати додаткові доходи в сумі 1,783 млрд грн і приблизно 10 млрд грн  наступного року.

читайте також

Завантаження....