URM
Міжнародні Новини Пасажирські перевезення

Alstom в Польщі презентував перший у світі водневий поїзд

Компанія Alstom у Польші презентувала водневий поїзд Coradia iLint. У такий спосіб розробники рухомого складу хочуть продемонструвати потенціал екологічного транспорту.

Coradia iLint від Alstom — перший у світі пасажирський поїзд на водневих паливних елементах. Потенціал поїзда продемонстрували на випробувальному треку Науково-дослідного інституту залізниць у місті Жміґруд, недалеко від Вроцлава у Польщі.

Демонстрували поїзд після того, як в країні оголосили Національний план відновлення Польщі, який включає положення про введення  для польських регіональних операторів до 2026 року 30 поїздів з низьким рівнем викидів.

Сам потяг працює дуже тихо і виділяє тільки водяну пару й конденсат. У поїзді реалізовано кілька інновацій: екологічно чисте перетворення енергії та ефективну систему енергопостачання і зберігання в поєднанні з інтелектуальним управлінням енергоспоживанням.
Він розроблений спеціально для використання на неелектрифікованих лініях.

Зазначимо, що подібні розробки є і в Siemens. Компанія вже уклала угоду з владою федеральної землі Баварії про проведення дослідної експлуатації поїзда на водневому пальному на мережі залізниці Bayerischen Regiobahn (BRB).

Очікується, що цей поїзд продемонструють громадськості навесні 2022 р. А вже за кілька років — запустять регулярні перевезення з пасажирами на борту.

Піклується про екологічну ситуацію і державний перевізник в Україні. Так, в Укрзалізниці обіцяють незабаром уперше оприлюднити ESG-звіт за 2020 рік.

Звіт матиме розділи щодо екологічного, соціального та корпоративного управління відповідно до стандартів GRI та Цілей сталого розвитку ООН.

Мета такого підходу — це захист довкілля зі збільшенням частини електрифікованих залізничних ліній і парку електровозів та дотримання міжнародних соціальних стандартів захисту прав людини. У компанії заявляють, що невдовзі перейдуть на піврічне ESG-звітування.

Довідково: Абревіатура ESG — environmental, social, governance — екологічна, соціальна та управлінська сталість.

читайте також

Завантаження....