URM
Вантажні перевезення Новини

Акциз на пальне зменшує конкурентоздатність річкових перевезень

Акциз на пальне для внутрішнього судноплавства зменшує конкурентоздатність річкових перевезень. Про це під час круглого столу на тему «Річкова галузь України: стан та вектори розвитку», який організувала Асоціація «Річки України» заявив заступник директора з питань розвитку «Укрпромзовнішекспертизи» Сергій Поважнюк.

Судно пливе річкою, не експлуатує дороги, але платить акциз за їхнє використання, це – нонсенс. Наприклад, якщо везти вантаж із Дніпра до морського порту, то треба сплатити до 2 дол./т. Це плата за те, чим ти не користуєшся, тобто ти платиш конкуренту. Тому моя пропозиція – зайнятися цим питанням більш глибоко.

Сергій Поважнюк

Водночас керівник експертної групи з питань внутрішнього водного транспорту Директорату реформування морської та річкової галузі Міністерства інфраструктури Олена Старікова пояснила, що «річка» зможе отримати кошти від акцизу після створення Спецфонду фінансування внутрішніх водних шляхів. Також для вирішення «акцизного питання» вона закликала працювати з Міністерством фінансів.

Без них це питання не зрушиться. Тому закликаю, у кого є бажання, об’єднуйтеся і давайте працювати з Міністерством фінансів, бо це звучить у бік Міністерства інфраструктури. Ми не проти зняття акцизу, але треба реально дивитися на речі.

Олена Старікова

Зазначимо, що в Угоді про асоціацію між Україною та Євросоюзом є директива, яка передбачає можливість скасування акцизу на пальне для внутрішнього судноплавства.

Нагадаємо, вантажні перевезення Дніпром у 2021 році зростають лише завдяки будівельним матеріалам.

читайте також

Завантаження....