URM
Укрзалізниця Бізнес Новини

Акціонерні товариства та заводи Укрзалізниці переведуть усі закупівлі в ProZorro

З 1 серпня акціонерні товариства та заводи, що на 100% належать АТ «Укрзалізниця» перейдуть на максимально публічний та прозорий механізм будь-яких закупівель для своїх потреб — систему ProZorro. Про це повідомив в.о. голови правління компанії Іван Юрик.

Система ProZorro об’єднує всі авторизовані електронні майданчики. Тож це дозволить залучати ширше коло учасників, на відміну від окремо взятого електронного майданчика з його обмеженим колом користувачів.

«На жаль, ще донедавна існувала практика, коли наші заводи та інші підприємства закуповували товари та послуги на різних окремих комерційних електронних майданчиках або без конкурсу взагалі, адже вони не мали правового статусу «замовників», що визначений законом «Про публічні закупівлі»

, — підкреслив Іван Юрик.

За його словами, раніше була така ситуація, за якої ні Укрзалізниця, ні учасники ринку, ні державний чи суспільний контроль не могли публічно слідкувати за закупівлею, змінами, які вносяться в умови тендерної документації, укладеними договорами тощо. Відповідна практика породжувала корупційні ризики.

«А від 1 серпня всі ці закупівлі будуть відбуватися виключно на ProZorro через інструмент «Допорогова закупівля» та буде повністю доступна до перегляду від старту до успішного результату»

, — резюмував Іван Юрик.

Очільник компанії також повідомив, що Укрзалізниця вже має перші позитивні результати аналогічного рішення щодо окремих закупівель власне самого АТ «Укрзалізниця». Адже з лютого цього року філії компанії провели 41 процедуру закупівель товарів для запобігання Covid-19 з використанням вказаного інструмента «Допорогова закупівля». Як результат вдалося заощадити понад 27 % коштів.

читайте також

Завантаження....