URM
Вантажні перевезення Новини

Аграрії виступають за раннє планування залізничних перевезень

Протягом останніх років українські аграрні виробники регулярно стикаються з труднощами при постачанні продукції на експорт через непрогнозованість залізничної логістики вантажів до морських портів України. Про це йдеться у зверненні Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» до голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна.

На превеликий жаль, прагнення вітчизняних виробників та експортерів тримати сумлінну репутацію на ринку обертається для аграрного бізнесу щорічним зростанням витрат на залізничні перевезення, що мають тенденцію непрогнозованого зростання у піковий сезон. Головна причина цього – неможливість планувати перевезення заздалегідь, особливо за форвардними експортними контрактами, та відсутність достатнього обсягу відповідальності учасників логістики за недотримання взятих зобов’язань.

Звернення Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»

Покращити ситуацію, на думку експертів УКАБ, зможе концепція раннього відповідального планування залізничних перевезень, яку презентували в Асоціації.

Наголошується, що запровадження Укрзалізницею раннього відповідального планування узгоджується із Директивами організації залізничних перевезень ЄС, а також підсилить конкурентоспроможність українських аграрних виробників на світових ринках і позитивно вплине на торгове сальдо України.

Нагадаємо, що перевезення зерна залізницею зменшилися попри рекордний врожай. За 2021-й рік Укрзалізницею було перевезено 33,6 млн тонн зерна і  продуктів перемелу. Це на 4,3 % менше, ніж було перевезено торік.

читайте також

Завантаження....